top of page

Klasyczne oczyszczanie
+ odżywienie

Ampułka - koncentrat dopasowany do potrzeb skóry wtłaczany za pomocą RF lub sonoforezy

Peeling kawitacyjny+ampułka+masaż gua sha

Peeling kawitacyjny - oczyszczanie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej. Zabieg ten jednocześnie wygładza skórę, nawilża ją, a dodatkowo sterylizuje. Można go stosować dla każdego rodzaju cery, a szczególnie wskazany jest dla cery trądzikowej, szarej, z przebarwieniami oraz widocznymi zmarszczkami, wrażliwej. Peeling kawitacyjny przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych, zwiększając jej możliwości absorpcyjne.

Jak to działa?

Fala ultradźwiękowa w obecności płynu tworzy pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które powiększają się i gwałtownie pękają. Pod wpływem ciepła i podwyższonego ciśnienia dochodzi do bardzo dokładnego i zupełnie bezbolesnego oczyszczenia skóry z zalegającej warstwy zrogowaciałego naskórka, toksyn oraz wydzielin gruczołów łojowych.

Zalety stosowania peelingu kawitacyjnego:

  • bezboleśnie, szybko i dokładnie czyści skórę twarzy, szyi i dekoltu,

  • sterylizuje obszar poddany zabiegowi, co zapobiega pojawianiu się stanów zapalnych,

  • nie wymaga rozgrzewania, dlatego można go bezpiecznie wykonywać przy skórach naczyniowych i wrażliwych,

  • wspomaga leczenie trądziku,

  • rozjaśnia przebarwienia i plamy pigmentacyjne,

  • przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych, zwiększając jej możliwości absorpcyjne.

Spektakularne efekty uzyskujemy łącząc peeling kawitacyjny z sonoforezą, lub falami radiowymi czyli wprowadzaniem składników aktywnych za pomocą fali ultradźwiękowej lub RF.

Przebieg zabiegu:

Zabieg rozpoczyna się dokładnym demakijażem skóry twarzy. Następnie zwilżamy skórę tonikiem i przesuwamy po niej metalową szpatułkę, która przekazuje ultradźwięki. Peeling jest całkowicie bezbolesny. Na koniec tonizujemy skórę i nakładamy odpowiedni krem. Po peelingu kawitacyjnym można wykonać sonoforezę RF lub zabieg pielęgnacyjny. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu!

W celu osiągnięcia trwałych i głębokich efektów zaleca się serię 5 zabiegów  w odstępach tygodniowych, a następnie jeden zabieg w miesiącu w celu utrzymania osiągniętych rezultatów.

Peeling kawitacyjny+ampułka+masaż gua sha

Oxybrazja+ampułka+masaż gua sha

Oxybrazja jest rewolucyjnym zabiegiem złuszczania naskórka solą fizjologiczną pod wysokim ciśnieniem. To jest jedyny, dostępny obecnie zabieg całkowicie  bezdotykowy  i uznawany jest za najbardziej higieniczny. Zabieg jest przeprowadzany za pomocą zupełnie naturalnych substancji, bez jakichkolwiek składników chemicznych, co daje całkowitą gwarancję bezpieczeństwa i braku alergii. Ze względu na swoją unikatowość, zabieg może być stosowany do każdego rodzaju cery, nawet do najbardziej wrażliwej, atopowej, alergicznej i z trądzikiem różowatym.

Oxybrazję często nazywa się też peelingiem wodno-tlenowym lub mikrodermabrazją tlenową z solą fizjologiczną. Oxybrazja wykonywana jest „na mokro”, co daje natychmiastowe ukojenie, a tlen dodatkowo odżywia skórę. Oxybrazja działa odświeżająco, wygładzająco i rozjaśniająco. Usuwa martwy naskórek i zaskórniki oraz zwęża pory. Może redukować; zmarszczki, przebarwienia oraz blizny.

Jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem kosmetyczka robi peeling oczyszczający. Następnie kosmetyczka przykłada do skóry twarzy prowadnicę, z której wydostaje się tlen i sól fizjologiczna pod ciśnieniem. Bardzo często po zabiegu oxybrazji wykonuje się mezoterapię, podczas której wtłacza się do skóry witaminy czy kwas hialuronowy.

Co daje oxybrazja?

Przede wszystkim odświeża, wygładza i rozjaśnia skórę. Przy głębszym działaniu można redukować przebarwienia, a nawet blizny. Mikrodermobrazja tlenowa usuwa złuszczający się naskórek, zaskórniki, zwęża pory. Zabieg redukuje również zmarszczki i wyrównuje pigmentację skóry.

Dla kogo mikrodermobrazja tlenowa?

Dla wszystkich osób, które dbają o skórę. To zabieg, który można wykonywać nawet przy bardzo wrażliwej skórze i przy cerze naczynkowej. Oxybrazję zaleca się szczególnie osobom z tłustą i trądzikową cerą. Dzięki złuszczaniu naskórka zmniejsza się grubość warstwy rogowej, poprawia ukrwienie skóry.
 

Przeciwwskazania
Oxybrazja nie jest zabiegiem inwazyjnym. Jednak w niektórych przypadkach lepiej go nie wykonywać. Odradza się mikrodermobrazję tlenową osobom po terapii leczenia trądziku retinoidami oraz ze stanami zapalanymi skóry. Osoby z łuszczycą, wirusową czy bakteryjną infekcją skóry i z chorobą nowotworową nie powinny poddawać się oxybrazji.

Ile razy należy wykonać zabieg, aby zobaczyć efekty?

Oxybrazję można wykonać jednorazowo przed ważnym wyjściem. Nie jest to zabieg inwazyjny dlatego nie ma ryzyka pojawienia się siniaków czy zaczerwień. Po jednym zabiegu skóra powinna nabrać zdrowego koloru. Oxybrazję można też wykonywać w serii, szczególnie w przypadku skóry z bliznami potrądzikowymi. Zabieg wygładza i ujędrnia strukturę naskórka. Oxybrazja w serii odmładza również skórę, redukuje drobne zmarszczki, strumień tlenu z solą fizjologiczną stymuluje komórki do odnowy, a także poprawia krążenie. W celu trwałych efektów zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów od 2-10 w odstępach od 1 tygodnia do 4 tygodni.

Oxybrazja+ampułka+masaż gua sha

Mikrodermabrazja+ampułka+masaż gua sha

Mikrodermabrazja jest nowoczesną metodą mechanicznego złuszczania naskórka, gdzie efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie ścierające głowic pokrytych kryształkami diamentów oraz pompy zasysającej martwy zrogowaciały naskórek. Podczas zabiegu intensywność złuszczania jest pod kontrolą i dobierana indywidualnie dla każdego klienta, co sprawia, że zabieg ten jest bezpieczny, a jego rezultaty widoczne są natychmiastowo.

Jak działa mikrodermabrazja diamentowa?

Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka, w jego najgłębiej położonej, żywej warstwie, dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Wędrują one do góry i zastępują komórki uszkodzone, a złuszczanie następuje stopniowo, warstwa po warstwie.
 

Wskazania do wykonania mikrodermabrazji:

  • suchość i wiotkość skóry,,

  • zmarszczki,

  • rozszerzone pory skórne,

  • przebarwienia,

  • płytkie blizny i rozstępy,

  • powstrzymanie starzenia się skóry,

  • eliminacja zmian potrądzikowych, łojotoku, zaskórników i prosaków.

Efekty po zabiegu:

  • wygładzenie skóry,

  • eliminacja nadmiernego rogowacenia i suchości skóry oraz jej regeneracja,

  • zmniejszenie drobnych zmarszczek,

  • redukcja zaskórników,

  • wzrost absorpcji składników aktywnych z preparatów kosmetycznych,

  • pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny,

  • wzmocnienie zdolności obronnych skóry,

  • stymulacja mikrokrążenia, co powoduje lepsze odżywienie komórek skóry.

Jak przygotować się do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej?

Przed zabiegiem mikrodermabrazji nie są konieczne specjalne zabiegi przygotowujące skórę, jednak na 5 dni przed jej wykonaniem należy unikać: chemicznych kremów do depilacji, elektrolizy, woskowania, szorstkich gąbek/szczoteczek do czyszczenia twarzy, żelów i kremów peelingujących do twarzy.

Zabieg nie wymaga ograniczenia normalnej aktywności – jedynie bardziej wrażliwa skóra może reagować lekkim zaczerwienieniem, które ustępuje po kilku godzinach.

Zalecenia pielęgnacyjne po zabiegu:

unikanie opalania przez pierwsze 48 godzin od zabiegu, unikanie kąpieli w chlorowanej wodzie (baseny) do 48 godzin po zabiegu, picie 8-12 szklanek wody mineralnej dziennie (uelastycznia dodatkowo skórę), na dzień zaleca się stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze co najmniej 25, nawilżanie skóry.
 

Jak często można stosować mikrodermabrazję diamentową?

Zazwyczaj trzeba przeprowadzić od 2 do 10 zabiegów (średnio 5) w odstępach od 1 tygodnia do 4 tygodni (co 7 - 10 dni w zabiegach odmładzających i 4 tygodnie w leczeniu trądziku). Zależy to od wskazań i oczekiwań pacjenta. Po każdej mikrodermabrazji poprawa jest coraz bardziej widoczna. W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych wyników zaleca się co 4 - 6 tygodni ponowne wykonanie mikrodermabrazji.
 

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji:

  • zakażenia wirusowe (brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny),

  • zakażenia bakteryjne (liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa),

  • zakażenia grzybicze,

  • trądzik krostkowy,

  • trądzik ropowiczy,

  • trądzik różowaty,

  • przeczosy, nadżerki (uszkodzenia ciągłości skóry),

  • nowotwory skóry i znamiona,

  • terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem – pochodna wit. A (wskazana co najmniej 3 miesięczna przerwa),

  • skłonność do keloidów (bliznowców),

  • zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy).

Mikrodermabrazja+ampułka+masaż gua sha
bottom of page