top of page

Modelowanie sylwetki

Body Wraping

Jednym ze sposobów na wyszczuplenie sylwetki i redukcję cellulitu jest prosty zabieg znany jako body wrapping. Polega on na owinięciu ciała albo wybranych jego partii folią lub specjalnym bandażem. Wspomagająco stosuje się również preparaty ujędrniające i antycellulitowe. Body wrapping, czy też body wrap, to prosty zabieg, który ma na celu rozgrzanie tkanek i poprawienie cyrkulacji krwi oraz limfy. Jego nieodłącznym elementem są kremy ujędrniające. Dopiero po wsmarowaniu ich w skórę owijamy folią spożywczą dany obszar ciała i w ten sposób przyspieszamy działanie preparatów. Stosowanie body wrappingu zauważalnie wspomaga wyszczuplanie sylwetki i redukcję cellulitu, jeśli zostanie połączona z aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem.

Nim jednak zdecydujemy się na zabieg, musimy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania:

  • ciąża,

  • stany zapalne skóry,

  • infekcje,

  • żylaki lub cienka i podatna na pajączki skóra,

  • choroby sercowo-naczyniowe, miażdżyca, wysokie ciśnienie,

  • choroby nerek i wątroby.

Zabieg wyszczuplający body wrap zwykle rozpoczyna się od peelingu połączonego z masażem ręcznym. Następnie ciało przygotowuje się do dalszych czynności i wmasowuje w poddawane terapii obszary serum wyszczuplające lub antycellulitowe.

Kolejny krok to owinięcie ciała folią lub bandażem nasączonym składnikami aktywnymi. Dzięki temu substancje obecne w preparacie odchudzającym szybciej się wchłaniają. Po ok. 30–45 minutach zdejmuje się folię lub bandaż, a skóra jest wyraźnie odżywiona i gładsza. Z reguły zaleca się serię ok. 10–15 zabiegów. Po zabiegu body wrap przez kilka dni należy unikać słońca i nie korzystać z solarium.

Body Wraping

Bandaże modelujące Bielenda

Chłodzący zabieg antycellulitowo-modelujący na uda, brzuch i pośladki. Bandaże do ciała Bielenda Professional Shape Architect pięknie ukształtują Twoje ciało za pomocą modelowania chłodzącego. Przywrócą jędrność i elastyczność skóry, zwalczą cellulit i rozstępy.
Bogata w składniki aktywne takie jak Krzemionka Organiczna, Spirulina, Mentol i ekstrakty roślinne formuła przeznaczona jest dla skóry pozbawionej napięcia i wiotkiej. Odżywi ją dokładnie, nawilży i zregeneruje.

Przeznaczenie: 

  • utrata jędrności i elastyczności skóry,

  • skóra wiotka i pozbawiona napięcia,

  • różne formy cellulitu,

  • rozstępy,

  • nadmierna tkanka tłuszczowa (brzuch, uda, pośladki),

  • skóra wymagająca intensywnego nawilżenia i regeneracji.

Działanie:

  • modeluje,

  • wspomaga walkę z cellulitem oraz redukcją tkanki tłuszczowej,

  • poprawia elastyczność i jędrność skóry,

  • wzmacnia strukturę skóry,

  • odżywia,

  • chłodzi.

Bandaże modelujące Bielenda

Technika masażu bańką chińską zaczerpnięta z medycyny ludowej coraz częściej jest wykorzystywana jako element masażów i zabiegów kosmetycznych.

Dawniej zadanie baniek polegało na przywracaniu zdrowia. Masaż taki stosowano, jako metodę leczenia nadciśnienia, astmy, usuwania jadu zwierząt, problemów skórnych, a nawet impotencji. Masaż bańką chińską nie tylko pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga też w pozbywaniu się niepotrzebnych produktów przemiany materii.

Dziś bańki, będące odmianą baniek próżniowych tworzonych z gumy, wykorzystuje się również do leczenia stanów zapalnych mięśni, stawów, a także jako skuteczny element kuracji antycellulitowej. Bańka chińska znajduje się w czołówce skutecznych oraz sprawdzonych zabiegów redukujących ten defekt. Masaż bańką chińską uelastycznia i wygładza skórę, rozbija tkankę tłuszczową, zwiększa ukrwienie tkanek, dzięki czemu ułatwia penetrację preparatów wyszczuplających w głąb skóry stosowanych po zabiegu. Efektem jest wyraźna poprawa jakości skóry, znacznie zmniejszony, a w niektórych przypadkach zlikwidowany cellulit oraz zmniejszony obwód części ciała, które były poddane masażowi.
 

Na czym polega masaż bańką chińską?

Masaż bańką chińską polega na zasysaniu kawałka skóry i wykonywaniu podłużnych bądź kolistych ruchów w kierunku węzłów chłonnych.
 

Czy to boli?

To wszystko zależy od siły przyssania, szybkości wykonywania ruchów i oczywiście od naszego progu bólu. Im dłużej trwa kuracja tym masaż mniej boli. Po masażu może wystąpić zaczerwienienie, a jeśli masaż wykonujemy intensywnie, mogą pojawić się siniaki.
 

Przeciwwskazania
Przeciwwskazaniem jest m.in delikatna skóra, żylaki, pękające naczynka, uszkodzenia naskórka, gruźlica, wszelkie odmiany nowotworów, choroby skóry, wysiękowe zapalenie stawów oraz gorączka.

Masaż ujędrniający bańką chińską

Masaż ujędrniający bańką chińską
bottom of page