top of page

Zabiegi na dłonie

Manicure japoński

IBX to przenikający, utwardzany system monomerów, działa penetrując płytkę i wzmacnia ją od środka, zamiast – jak pozostałe zabiegi na rynku, pozostawać na jej wierzchu.

Sposób aplikacji IBX System został zaprojektowany tak, aby maksymalnie umożliwić penetrację płytki. Nakładamy go jak lakier, ogrzewamy pod lampą, dzięki czemu penetruje do wnętrza, utwardzamy w świetle UV. IBX oferuje profesjonalną pomoc  słabym i zniszczonym paznokciom. Zabieg można łączyć ze stylizacją hybrydową, żelową, akrylową.

Wskazania do zabiegu manicure IBX:

  • długotrwałe noszenie stylizacji żelowej, akrylowej, hybrydowej lub tipsów.

  • paznokcie słabe i cienkie jak papier.

  • rozdwajające i łuszczące się

  • białe plamki, bruzdy i uszkodzenia.

  • kruche i łamliwe paznokcie.

Manicure z regeneracją płytki paznokcia IBX-system

Manicure z regeneracją płytki paznokcia IBX-System
Manicure japoński

Manicure japoński ma swoją bogatą historię, narodził się przed ponad czterystu laty, a jego inicjatorkami były japońskie arystokratki pragnące, aby ich paznokcie wyglądały naprawdę wyjątkowo.

Manicure japoński nie tylko nadaje płytce paznokcia zdrowy połysk, ale również wzmacnia ją. Zabieg zalecany jest zatem przede wszystkim tym osobom, które do tej pory nie mogły poradzić sobie z problemem słabych, łamliwych i rozdwojonych paznokci.

W czasie zabiegu kosmetyczka nakłada na płytkę paznokci substancję zawierająca witaminy, krzemionkę oraz wosk pszczeli.

Oczywiście, tak jak i w przypadku wielu innych zabiegów kosmetycznych, utrzymanie zadawalającego efektu wymaga ich systematycznego powtarzania. Naprawdę skuteczna będzie przede wszystkim sesja składająca się z dwóch lub trzech zabiegów powtarzanych w odstępach 2 tygodniowych. W ten sposób zagwarantujemy płytce naszych paznokci regularne odżywianie i sprawimy, że korzystne zmiany będą widoczne jeszcze przez długi czas.

Wskazane jest, aby osoby liczące na prozdrowotne efekty zabiegu wstrzymywały się od malowania paznokci w czasie trwania kolejnych sesji. Lakier nie będzie wtedy ich osłabiał, a płytka paznokcia będzie mogła spokojnie się regenerować.

Niestety, musimy pamiętać o tym, że istnieją również przeciwwskazania Warto pamiętać zatem przede wszystkim o tym, aby nie decydować się na zabieg zaraz po zdjęciu tipsów lub paznokci akrylowych. Płytka paznokcia jest po takim zabiegu bardzo cienka, wskazane jest więc odczekanie przynajmniej kilku tygodni, aby mogło dojść do jej właściwej regeneracji. Problemem mogą okazać się również wyjątkowo zniszczone paznokcie oraz nadmiernie spiłowana ich płytka. Na szczęście, nawet takie niedogodności nie wykluczają możliwości poddania się zabiegowi w niedalekiej przyszłości.

bottom of page